You are currently viewing ODKRYWCZOŚĆ

ODKRYWCZOŚĆ

Dziwaczność potrafi Cię zafascynować….
Uwielbiasz nowe, nietuzinkowe pomysły….
Potrafisz zsyntetyzować wiele pomysłów w lepsze prostsze koncepcje…
Umiesz łączyć kropki…po prostu…

Talent ODKRYWCZOŚĆ / IDEATION jest trochę jak „zaczarowany ołówek” z bajki z mojego dzieciństwa. Osoba obdarzona tym talentem w wyjątkowy sposób potrafi łączyć rzeczy, które innym wydają się nie do połączenia. Ma niezwykłą umiejętność świeżego i kreatywnego spojrzenia na sprawy – szybko i sprawnie generuje nowe pomysły i ulepszenia.

Jeśli twój talent ODKRYWCZOŚĆ / IDEATION jest niedojrzały to może przejawiać się jako:

* nieoczekiwane działanie – otrzymujesz feedback, że jesteś niestablina /niestabilny ze swoimi pomysłami i wprowadzasz nimi więcej chaosu niż pożytku = przemyśl, czy ulepszenie/wersja, które chcesz wprowadzić rzeczywiście przysłuży się wzrostowi produktywności czy jest jedynie Twoją potrzebą zmieniania?

* tworzenie nowej dodatkowej i zbędnej pracy – pomysły same napływają Ci do głowy i masz ogromną chęć je wcielać w życie, ale często to co niesie wysoką produktywność to STAŁE, sprawdzone schematy i procedury.

* brak konsekwencji / kontynuacji – wyzwaniem może być dla Ciebie podążanie konsekwentnie za sprawdzonym wzorem, długotrwałe takie samo działanie, bo masz naturę ulepszacza – szukasz podświadomie nowej (lepszej?) wersji = jeśli cos działa dobrze zostaw to i skoncentruj się na czymś kompletnie innym, ustal czas – co ile wracasz by sprawdzić czy nie potrzeba jakiejś aktualizacji

Dojrzały talent ODKRYWCZOŚĆ to olbrzymia kreatywność, innowacyjność, świeże perspektywy. Osoba z tym talentem to Twórca, który potrzebuje „pustego płótna”, 'ludzi do „burzy mózgów” i swobody do realizacji swoich kreacji.

W moim talentowym DNA ten talent ma lokatę 19, a u Ciebie?
Jaki pomysł Twoja ODKRYWCZOŚĆ zrealizowała ostatnio?

Dodaj komentarz