You are currently viewing POWAŻANIE

POWAŻANIE

Osoby obdarzone talentem POWAŻANIE (SIGNIFICANCE) chcą mieć wpływ na otoczenie, ponieważ czują, ze maja znaczenie dla świata. Chcą być postrzegane przez pryzmat swoich dokonań i osiągnięć. Chcą odcisnąć swój ślad. Uwielbiają robić rzeczy po swojemu, wkładają w nie serce i duszę, dlatego najczęściej osiągają spektakularne wyniki.
Ich motorem napędowym jest ich reputacja – uwielbiają być doceniane za swoje wysiłki i chcą być postrzegane jako siła napędowa zmian. Chcą wykorzystać swoje talenty, aby uczynić świat lepszym miejscem.
Nie lubią stagnacji i braku profesjonalizmu. Osoba z talentem POWAŻANIE będzie zachęcać innych do cięższej pracy, by rozwijać się i osiągać wyższe standardy.
Jeśli Twój talent POWAŻANIE (SIGNIFICANCE) jest niedojrzały możesz zmagać sie z :

  • wiecznym głodem pochwał i „głasków” – ponieważ nieustannie sprawdzasz i „kalibrujesz” swoje dokonania, inni mogą Cie odbierać jako zainteresowanego wyłącznie pozyskaniem uwagi i pochwałami. Pracuj nad tym jak i kiedy komunikujesz wartość swojej pracy i co realnie za tym stoi.
  • nieustanną koncentracją na sobie – w naturalny sposób nadajesz duży priorytet tym zadaniom w których uczestniczysz i masz na nie wpływ, a to może nie pozwalać Ci dostrzec szerszego kontekstu. Zwracaj uwagę na to jak ustalasz priorytety.
  • syndromem „needy” – wiecznym niezaspokojeniem. Ponieważ Twoje tęsknoty , cele i osiągnięcia kompletnie wypełniają Twoje życie, możesz mieć poczucie niezaspokojenia, wiecznego niezadowolenia z siebie. Naucz się doceniać sam, celebrować osiągnięcia, rejestrować momenty sukcesów, by nie wpadać od razu w spiralę podkręcania na wyższy level.
    Dojrzały talent POWAŻANIE pozwala budować mocną, rozpoznawalną markę osobistą, a do zespołu wnosi dążenie do sukcesu, które potrafi niezłomnie motywować innych członków do podnoszenia sobie poprzeczki.
    Osobiście mój nr 7!
    Mój osobisty motor życiowy – pozwolił mi odważyć się zejść z etatu, zacząć realizować swoje marzenia po swojemu i każdego dnia wspinać się wyżej. Uwielbiam go. A Ty? za co doceniasz swój talent POWAŻANIE?

Dodaj komentarz