You are currently viewing BEZSTRONNOŚĆ

BEZSTRONNOŚĆ

Zasada fair play jest dla Ciebie najistotniejsza?

Wierzysz, że jasno wytyczone reguły umożliwiają równy start dla wszystkich?

Z natury jesteś przeciwny przywilejom?

Takie działanie jest charakterystyczne dla osób, które mają dominujący talent BEZSTRONNOŚĆ (CONSISTENCY). Jest to talent z domeny wykonywania (executing) i bardzo pomaga tworzyć środowisko, w którym wszyscy wiedzą czego się od nich oczekuje. Osoba z tym talentem sprawdzi się przy wyznaczaniu reguł, będzie doskonałym strażnikiem praw i obowiązków, wojownikiem przeciwko specjalnemu traktowaniu lub faworyzowaniu – a to predysponuje ją szczególnie do ról zawodowych, gdzie taka postawa niezwykle istotna.

Jeśli talent BEZSTRONNOŚĆ jest u Ciebie niedojrzały to:

* postępujesz „książkowo” – Twoje głębokie poszanowanie reguł, może powodować, że nie umiesz działać inaczej niż wg przepisu, schematu, zasady – to może powodować, że wydajesz się nudny, zbyt przewidywalny, pozbawiony kreatywności;

* jesteś „nieeleastyczny” – usztywnienie wyznaczonymi ściśle regułami może powodować, iż ludzie odbierają Cię jako sztywniaka, osobę zbyt zasadniczą, a ponieważ widzą twój brak elastyczności mogą się nawet bać wchodzić w relacje z Tobą.

* nie uznajesz indywidualizacji – większość ludzi ma olbrzymią potrzebę bycia traktowanym indywidualnie, podmiotowo, a Twoje umiłowanie zasad, przepisów i reguł może powodować, ze czują się  w kontakcie z Tobą nie dostrzegani lub trybikami większej machiny. Usztywnione podejście nie pozwala Ci również dostrzec indywidualnych okoliczności, które miały wpływ na taki a nie inny przebieg sprawy.

Aby rozwijać swój talent BEZSTRONNOŚĆ potrzebujesz mocno zdefiniować wartości i reguły, którymi się kierujesz (swój swój katalog tych, które nie podlegają negocjacjom) i szukaj ról, w których możesz stać się strażnikiem wyrównywania szans. Do uelastyczniania Twojego podejścia przyda Ci się też współpracownik z dominującym talentem Indywidualizacja lub Maksymalista.

U mnie talent Bezstronność zajmuje 25 miejsce, a jak jest u Ciebie?

Jakie zasady/ reguły nie podlegają dla Ciebie dyskusji?

Jak wykorzystujesz ten talent w Twojej roli zawodowej?

Dodaj komentarz