You are currently viewing ORGANIZATOR

ORGANIZATOR

Bardzo często osoby, które słyszą o tym talencie mają takie pierwsze skojarzenie: ” to ktoś kto jest świetnie zorganizowany, wszystko u niego chodzi jak w zegarku” . Tymczasem talent Organizator jest bardziej o tym, że osoba nim obdarzona chetnie zarządza i żongluje różnymi zmiennymi, łączy je tak, by uzyskać maksymalną produktywność. Te zmienne mogą dotyczyć ludzi, pomysłów, procesów czy np. produktów.

Osoba obdarzona talentem ORGANIZATOR (ARRANGER) jest w stanie uporządkować bałagan i znaleźć najlepszy sposób na załatwienie sprawy. Może zmieniać, dostosowywać, aranżować i przestawiać, by osiągnąć cel.

W zespole taka osoba często jest źródłem zmian – ulepszeń, udoskonaleń. Nieustannie bowiem szuka sposobów na poprawę efektywności zespołu.

Ten talent rozwija się gdy ma swobodę bycia elastycznym i wolność, posiada uprawnienia do wprowadzania zmian; nie służą mu restyrykcyjne standardy. Często ma też zdolność włączania innych do wykonywania określonych zadań czy projektów i nie ma problemu z delegowaniem. W końcu produktywność jest kluczem.

Dla osób z tym talentem często trudne bycie kontrolowanym, bo budzi to u nich frustrację, ogranicza ich elastyczność działania.

Jesli Twój talent Organizatora jest niedojrzały możesz mieć:
❗ nieustanną, zbyt dużą potrzebę tworzenia „nowego” porządku (w skrajnych przypadkach niektórzy sami wywołują chaos by móc w nim działać) , a to ostatecznie zbyt komplikuje sprawy (lepsze jest często wrogiem dobrego) lub
❗trudność z przyjęciem sposobów
na zrealizowanie czegoś zaproponowanych przez innych = w końcu to Ty jesteś mistrzem żonglowania, więc „wiesz najlepiej”

Dojrzały Organizator potrafi w chaosie zobaczyć szczegóły i najlepsze drogi na zarządzenie koniecznymi zmianami.

❓A czym Ty „żonglujesz” najchętniej?
❓Co w Tobie uruchamia zmiana, którą trzeba wdrożyć?

Dodaj komentarz