You are currently viewing AKTYWATOR

AKTYWATOR

Talent petarda!
Niecierpliwie przebiera nogami w oczekiwaniu na hasło START. Jest lokomotywą dodająca energii do działania i rozpoczynająca akcję. W zespołach to najczęściej ten, który nie lubi długi zebrań, omawiania i analizy bo już chciałby żeby się działo. Jego naturalny zapał dodaje energii innym osobom. Mocno przyczynia sie do tego, że rzeczy się dzieją, gdyż potrafi obrócić słowa w czyn.
Jeśli Twój talent jest wciąż niedojrzały to najczęściej:

  • rozpoczynasz zbyt wiele na raz – rzucasz się bowiem na nowe aktywności jak „pies na kiełbasę”. Kolejny projekt, nowy sport, następne obowiązki – a Twój jedyny sprawiedliwy strażnik – CZAS – nie jest z gumy. Zanim wystartujesz z nowym działaniem zapytaj siebie ile potrzebujesz na nie czasu i z czego musisz zrezygnować, by zyskać ten czas.
  • szybko się nudzisz – długotrwałe, rutynowe czy schematyczne działania są dla ciebie wyzwaniem. Tak szybko jak się zapalasz, tak szybko się spalasz i może Ci już brakować sił na kontynuację. Bądź katalizatorem, pierwszym biegaczem w sztafecie – wystartuj, nadaj tempo, ale przekaż pałeczkę tym którzy kochają długie dystanse. A jeśli tak nie możesz to dziel swoje długoterminowe działania na krótkie etapy i każdy traktuj jak nowe wyzwanie.
  • masz opinię narwanego – zbyt szybko podejmujesz działanie, nie analizujesz, nie słuchasz innych, a sam proces wykonywania może być u Ciebie pośpieszny, a nawet niechlujny. Warto zbudować sobie schemat, który zastosujesz przed wystartowaniem – dlaczego? z kim? jak? kiedy? to mogą być pierwsze pytania jakie warto sobie zadać, zanim wystartujesz z działaniem.

Dojrzały talent AKTYWATOR to wspaniała zaraźliwa i wciągająca energia, pomysły jak wprowadzać rzeczy w czyn oraz szybki start.
Mój osobisty nr 28.
Bardzo sobie cenie współpracę z Aktywatorami.
Jaki jest twój talent Aktywator?
W czym Ci pomaga, z którym talentem współgra najlepiej?

Dodaj komentarz