You are currently viewing ROZWIJANIE INNYCH

ROZWIJANIE INNYCH

Wyobraź sobie tę sytuację!

  !!!      Stoisz w długiej kolejce do kasy w popularnym dyskoncie spożywczym. Kasjerka stara się , ale idzie jej to dość wolno. Słyszysz kąśliwe uwagi osób stojących przed Toba i wtedy zauważasz plakietkę kasjerki – „Uczę się” . Masz w sobie ogromne pokłady zrozumienia , a czasem nawet uciszasz komentatorów przypominając im, że „każdy się kiedyś uczył”

!!!      W twoim miejscu pracy uchodzisz za osobę niezwykle cierpliwą; może nawet masz przypisane w obowiązkach wprowadzanie nowych osób, opiekowanie się stażystami czy praktykantami, a może pracujesz w HR?

!!!      Twoi znajomi często słyszą od Ciebie czym mogliby się zająć, jak mogliby pokierować swoją karierą czy życiem prywatnym, bo Ty dostrzegasz wszędzie potencjał?

Twoim talentem jest prawdopodobnie ROZWIJANIE INNYCH (DEVELOPER). To talent z domeny budowania relacji, bo pomagasz ludziom dostrzec i rozwijać ich potencjał. Możesz to fantastycznie wykorzystać w wielu rolach, ale potrzebujesz uważać czy nie inwestujesz zbyt dużo czasu i swoich zasobów w rozwój osób, które nie są zainteresowane progresem.

Jeśli Twój talent jest niedojrzały to:

* za dużo czasu inwestujesz w dawanie rad i wspieranie osób, które z tego nie korzystają – jeśli koleżanka 3 raz pyta Cię co ma zrobić, a nie skorzystała z poprzednich dwóch sugestii, poproś by najpierw sprawdziła te rozwiązania które już jej pokazałaś i zweryfikowała co działa a co nie; chroń swój czas i nie trwoń talentu na osoby, które nie chcą się rozwijać;

* możesz cenić bardziej progres niż wynik- często w roli lidera/managera jesteś odpowiedzialny za rezultaty pracy zespołu;  jeśli Twój talent jest niedojrzały możesz mieć tendencję do mówienia „widzę, że się staracie” zamiast skupić się na wyniku tych starań. Rozwój osobistych potencjałów może Ci przesłonić wynik grupy;

* możesz utknąć w roli „widza” – obserwatora wzrostu innych – zastanów się jak dbasz o własny rozwój, stwórz listę mentorów którzy Ci w tym pomogą.

Dojrzały talent ROZWIJANIE INNYCH (DEVELOPER) to skarb – pomoże rozwijać potencjał wszystkich współpracowników, a przecież siła zespołu leży w sile poszczególnych członków zespołu.

W moim talentowym DNA talent ROZWIJANIE INNYCH (DEVELOPER) zajmuje 17 miejsce, a jak jest u Ciebie?

Jak pomagasz rosnąć innym?

Dodaj komentarz