You are currently viewing PRYNCYPIALNOŚĆ

PRYNCYPIALNOŚĆ

Twoje wartości są trwałe, a Ty żyjesz nieugięcie zgodnie z nimi?

Odnajdujesz sens w utrzymywaniu spójnego zestawu priorytetów?

Cechuje Cię altruizm, duchowość, a może ogromne zorientowanie na rodzinę?

Kierujesz się w życiu wysoką etykę i moralnością?

Wszystko to może świadczyć o tym, że masz talent BELIEF / PRYNCYPIALNOŚĆ. Ten statystycznie rzadziej reprezentowany talent z domeny wykonywania ma ogromną moc. Jego najważniejszą potrzebą jest życie w zgodzie w własnymi wartościami, które są naturalnym kompasem osoby, która ma ten talent. Może to powodować, że bywa odbierana nie tylko jako zasadnicza, czy stała, ale czasem nawet staromodna czy niedzisiejsza. Twoim zdaniem sukces to coś więcej niż pieniądze i prestiż, a Twoja wiara sprawia że łatwo Ci zaufać i ludzie nazywają Cię niezawodnym. Dlatego twoja praca musi mieć przede wszystkim głęboki sens i być spójna z wyznawanymi przez ciebie wartościami.

Jeśli Twój talent jest nadal niedojrzały to:

* możesz być zbyt usztywniony swoimi zasadami i przez to odbierany jako uparty czy nawet „ograniczony” – pomoże jeśli konkretnie wytłumaczysz otoczeniu z czego wynika Twoje postępowanie, jaki jest Twój „garnitur zasad”. Ludzie potrzebują to po prostu usłyszeć i zrozumieć, by nie etykietowali twojego postępowania jako „ograniczonego” tylko widzieli w nim pożądane stałość i niezawodność

*prawdopodobnie masz etykietę „elitarny” ponieważ niewiele osób będzie miało dokładnie taki sam zestaw zasad jak Ty. Wyznacz 2-3 zasady/ wartości które są absolutnie niezbywalne i informuj o nich otoczenie, dzięki temu staniesz się bardziej przystępny

*możesz mieć problem z zaakceptowaniem, że dla niektórych ludzi praca jest jedynie sposobem pozyskiwania pieniędzy, ponieważ dla Ciebie praca musi mieć sens, znaczenie. Dla Ciebie ważna jest „misja”, ale bywa to niepraktyczne – zwłaszcza w celach organizacji pragmatyka czy opłacalność finansowa są ważnymi aspektami, które dla Ciebie mogą być mniej istotne.

Dojrzały talent BELIEF / PRYNCYPIALNOŚĆ jest „sumieniem ” zespołu czy organizacji i zapewnia stabilność dbając o podstawowe i niezmienne wartości. Taka stałość i niezawodność pomaga również przejść przez trudne wyzwania i czas zmian.

U mnie ten talent zajmuje 21 miejsce i bardzo lubię pracować z ludźmi którzy mają go w dominujących talentach. Niezwykle ważne dla osób z tym talentem jest uświadomienie, nazwanie i sprawdzanie co jakiś czas swojego zestawu wartości – jeśli Ty też chciałbyś/ chciałabyś sprawdzić swoje wartości narzędziem coachingowym – pisz do mnie DM, udostępnię Ci takie narzędzie.

Na którym miejscu masz talent PRYNCYPIALNOŚĆ?

Dodaj komentarz