You are currently viewing STRATEG

STRATEG

? jakie są możliwości?

? jakie drogi prowadzą do tego celu?

? jak mogę dotrzeć tam najefektywniej?

? a co jeśli…?

Jeśli takie pytania to Twój „modus operandi” to prawdopodobnie jesteś obdarzony talentem STRATEG. Jest to talent z domeny myślenia strategicznego i jego właściciele potrafią wymyślać i wynajdywać najlepsze sposoby działania. Widzą w naturalny sposób złożone schematy, a dzięki szybkiej analizie potrafią dostrzegać alternatywne rozwiązania. Nie da się tego nauczyć, jest to ich wrodzona cecha. Dzięki temu posiadający talent STRATEG są w naturalny sposób przygotowani w zasadzie na każdy scenariusz. By w pełni korzystać z tego talentu osoba nim obdarzona potrzebuje przestrzeni wolnej od emocji, ludzi i zadań oraz czasu, by mogła „zobaczyć” w swojej głowie wszystkie możliwe drogi.

Jeśli twój talent jest niedojrzały to możesz:

* wiecznie pragnąć nowych sposobów działania – poprzez Twoje nieustanne rozglądanie się za alternatywnymi sposobami masz głód nowości, może Ci być trudno w utartych schematach, a przecież niejednokrotnie to one wpływają na jakość

* być niezrozumiały dla otoczenia – inni nie przewidują tak dobrze i tak szybko jak Ty,  nie widza tego co TY, naucz się mówić o tym co dostrzegasz, jakie możliwości widzisz i jak wybierasz właściwa drogę, nie bój się używać słowa „intuicja”

Dojrzały talent STRATEG jest bardzo cenny w zespole, bo szybko wynajduje korzystne alternatywy, w konfliktach szybko nazywa problemy, tworzy kreatywne środowisko.

Osobiście moja 13-stka, a jak jest u Ciebie?

W czym talent STRATEG wspiera Cię najmocniej?

Dodaj komentarz