You are currently viewing ZGODNOŚĆ

ZGODNOŚĆ

Osoba obdarzona talentem Zgodność (Harmony) to orędownik, twórca pokoju. Odczuwa olbrzymią niechęć do konfliktów i tworzy naturalną przestrzeń porozumienia. W zespołach koncentruje się na znalezieniu wspólnej płaszczyzny do pracy.

Konflikt jest dla takiej osoby trudnym stanem i nienawidzi ona opóźnień z powodu nieporozumień między ludźmi. W niedojrzałej formie talent Zgodność unika konfliktu; często w imię pokoju, przestrzeni do pracy innych rezygnuje z własnych ambicji czy potrzeb, co oczywiście z czasem rodzi frustrację i żal do siebie. Dojrzała postać tego talentu potrafi przejść przez konflikt bardzo zadaniowo, rozumiejąc, że czasem konflikty są konieczne do ustalenia obszarów współpracy.

Warto pracować nad talentem Zgodność, bo jego niedojrzałość może prowadzić do unikania konfrontacji (wycofanie), niezdecydowania (nie zawsze istnieje wspólna płaszczyzna, a to może zamrozić decyzyjność) oraz słabości (rezygnowanie z własnych celów i ambicji w imię wspólnej płaszczyzny powoduje, że inni mogą odbierać to jako bierność czy słabość).

Osoba z dojrzałym talentem Zgodność będzie świetna w roli mediatora i negocjatora, bo widzi wyraźnie dwie strony medalu i skupia się na konkretach. Będzie wspaniale tworzyć środowisko współpracy i wspierać zespół w harmonijnym rozwoju.

Mój talent nr 10
❓Jak Ty podchodzisz do konfliktów
❓Czym dla Ciebie jest harmonia

Dodaj komentarz