You are currently viewing BLISKOŚĆ

BLISKOŚĆ

? Przychodzisz na szkolenie i przez pierwsze pół godziny obserwujesz otoczenie, zanim się włączysz do dyskusji?

? W nowym miejscu czy otoczeniu potrzebujesz nieco więcej czasu, by się „udomowić”?

? Masz ścisłe i raczej niewielkie grono zaufanych osób, dbasz o relacje z nimi od lat?

? Zazwyczaj nie pokazujesz od razu wszystkich swoich umiejętności, ale „rozkwitasz z czasem”, jeśli czujesz sprzyjające otoczenie?

Prawdopodobnie Twoim talentem jest BLISKOŚĆ (RELATOR). Polska nazwa tego talentu wprowadza trochę zamieszania, bo często po odkryciu swoich talentów osoby obdarzone Bliskością są zaskoczone, gdyż samo słowo „bliskość” kojarzy się powszechnie z osobą, która pewnie szybko zbliża się do ludzi, tymczasem jest totalnie na odwrót. Jeśli nie posiadasz innego talentu, który zrównoważy działanie Bliskości (np. Czar lub Komunikatywność) to raczej jesteś osobą zamkniętą w pierwszym kontakcie, sprawiającą wrażenie wycofanego obserwatora, kogoś kto długo przełamuje pierwsze lody. Pewnie też słyszałeś o sobie nie raz, że „mocno zyskujesz przy bliższym poznaniu”. Zdobycie Twojego zaufania wymaga jednak trochę pracy.

Niedojrzały talent Bliskość może skutkować postawą:

* zamkniętego odludka – powierzenie innym ludziom poufnych informacji o Twoim prywatnym życiu przychodzi Ci z trudem, wiec możesz nie podejmować tego ryzyka, a w efekcie nie budować żadnych głębszych relacji;

* faworyzowania bliskich Ci osób – Twój talent, gdy jest niedojrzały może powodować, że wierzysz, iż ludzie z Twojego bliskiego kręgu mają wyższe kwalifikacje i nadają się lepiej do pewnych zadań. To zamyka na innych specjalistów i powoduje , że dostajesz łatkę przedstawiciela nepotyzmu;

* niedostępnego / wyniosłego – przebywając nieustannie w gronie tylko bliskich Ci ludzi tworzysz klikę/ paczkę i nie dajesz szansy osobom z zewnątrz by mogły się do Ciebie zbliżyć.

Osoby z dojrzałem talentem Bliskość są hojnymi i otwartymi ludźmi, których warto mieć przy sobie. Ich zdolność pielęgnowania relacji może być doskonała w zespołach, ale także dla utrzymywania długotrwałych relacji biznesowych.

Bliskość to w moim talentowym DNA nr 5. Czuję ją bardzo i uważam, ze dzięki niej tworzę autentyczne, szczere i głębokie, choć nie tak liczne relacje. Ponieważ pracuję nad tym talentem jestem kojarzona z osobą pomocną i szczodrze dzielącą się np. swoją wiedzą.

A jak u Ciebie?

Czy talent Bliskość determinuje Twoje życie?

Jak go widzisz w codziennym działaniu?

Dodaj komentarz