You are currently viewing ROZWAGA

ROZWAGA

? przed podjęciem decyzji lubisz obejrzeć wszystkie za i przeciw
? najważniejsze jest dla ciebie podjęcie właściwej decyzji, a nie czas jej podjęcia
? jesteś osoba dokładną i ostrożną

Jako osoba z talentem DELIBERATIVE /ROZWAGA jesteś urodzonym, intuicyjnym „saperem” – wyczuwasz ryzyka i w oczy rzucają Ci się słabe obszary, które mogą prowadzić do porażki. Jeśli nie nauczyłeś się jeszcze komunikować tego we właściwy sposób, to pewnie często jesteś odbierany jako krytykant i ten, który „psuje zabawę” i „gasi zapał”. Twój dar dostrzegania zagrożeń jest ogromnie cenny, jednak wymaga pracy nad umiejętnością komunikowania się.
Jeśli twój talent ROZWAGA jest niedojrzały to możesz :
* być zamknięty w sobie i bać się podejmować nowe działania -trudno się współpracuje, zwłaszcza w bardzo zmiennych warunkach, z taką osobą. Poszukaj do współpracy osoby z silnym talentem Dowodzenie, Aktywator lub Wiara w siebie, stworzycie bardzo sprawczy duet, a Wasze decyzje będą wyważone, rozsądne i na czas
* spowalniać zbyt mocno pracę swoją i innych. Lubisz rozważyć wszystkie za i przeciw i nie jest Ci łatwo pracować pod presją czasu. Wyznaczaj czas na podejmowanie decyzji zgodnie z priorytetem sprawy ( np. to zadanie ma priorytet 5 na skali 1-10, wiec mogę poświęcić godzinę na zastanowienie sie nad nim). Twoje decyzje nie muszą być powolne, ale czujesz, że mają być w wysokiej jakości i głębokim zrozumieniu.
* być krytykantem, który storpeduje każdy nowy pomysł – nie przysparza to fanów wśród współpracowników i może być powodem przypięcia Ci łatki „maruda’. Potrzebujesz nauczyć się skutecznie komunikować to, co dostrzegasz – zamiast dawać gotowe przepisy na to co się może nie udać, uruchom wyobraźnię współpracowników pytaniami: zamiast „to się nie uda bo….” zapytaj „czy macie już może pomysł jak poradzicie sobie z ewentualną trudnością, taką jak…”. Ludzie nie lubią, gdy wytyka im się nieostrożność, a tak się mogą czuć gdy bezpośrednio wskazujesz na ryzyko. Zrób to inaczej, a docenią Twoje pytanie, dzięki któremu sami będą mogli dostrzec ryzyko i zastanowić się nad rozwiązaniem.

Dojrzały talent ROZWAGA to wielki skarb – dyskretny i wzbudzający zaufanie, ostrożnie podejmujący decyzje.

Dodaj komentarz