You are currently viewing RYWALIZACJA

RYWALIZACJA

? Chcesz być najlepszy?
? Masz nieodpartą potrzebę porównywania się/swoich wyników z innymi?
? Jesteś zorientowany na wydajność?
? Pragniesz sukcesu dla siebie, ale i popychasz/wzmacniasz innych w dążeniu do wygranej?
Twoim talentem dominującym jest prawdopodobnie RYWALIZACJA [COMPETITION].
To talent z domeny wpływania [influencing], a osoba nim obdarzona uwielbia wygrywać i porównywać się z innymi, mierząc tym samym swoje postępy i progres. Tym samym niezwykle ważne jest z KIM się porównuje i w jakim OTOCZENIU się znajduje / działa.
Jeśli Twój talent RYWALIZACJA jest niedojrzały to:

  • PRZEGRANA może być dla Ciebie dużym wyzwaniem; możesz odczuwać nadmiernie obciążające emocje, obwiniać innych za swoje porażki, nie umieć się z nimi pogodzić. A przecież na każdy sukces zazwyczaj przypada najpierw kilka porażek – Naucz się wyciągać z nich lekcje i konsekwentnie iść do przodu.
    *ZASADY FAIR PLAY mogą Ci umykać, ze względu na fakt, że tak mocno pragniesz wygranej. Kiedy jest się tak mocno nastawionym na bycie pierwszym można nie dostrzegać innych i ich potrzeb, a to spowoduje, że będziesz osobą nielubianą i odbieraną jako egoista. Pamiętaj, że do rywalizacji potrzebujesz innych ludzi, a przebywanie w grupie wymaga przestrzegania ustalonych dla wszystkich reguł
  • ŚCIGANIE SIĘ ZAWSZE I Z KAŻDYM może być Twoim chlebem powszednim- za kierownica w drodze do pracy, przy posiłku, wśród przyjaciół, w pracy a nawet w związku – to niedojrzała postawa, która mocno wycieńcza i obciąża. Pamiętaj, że najlepsi zawsze są mocno sfokusowani na celu i wybierają świadomie z kim i kiedy stają w konkury. Wyznacz obszar w którym chcesz osiągnąć mistrzostwo i na tym się skup. Nie rozpraszaj swojej niezwykłej energii na mniejsze wyścigi.

Dojrzały talent RYWALIZACJA to ogromny motor do osiągania coraz lepszych wyników. Głęboko zakorzenione pragnienie bycia najlepszym pomaga osiągnąć mistrzostwo indywidualne, ale i zespołowe.
Rywalizacja to numer 18 na 34 mojego talentowego DNA.
A jak jest u Ciebie?
Masz talent Rywalizacja w dominujących?
W czym chcesz być MISTRZEM?

Dodaj komentarz